Kobiety na banknotach w USA

W całej historii banknotów dolarowych USA widniała na nich tylko jedna kobieta. Była nią Martha Washington (1731-1802) – żona prezydenta Georga Washingtona. Jej portret widnieje na banknotach:

1 dollar Silver Certificate 1886


1 dollar Silver Certificate 1891

oraz wraz z mężem na rewersie banknotu:

1 dollar Silver Certificate 1896


W czerwcu 2015 roku Departament Skarbu USA poinformował, że na banknocie 10 dolarowym znajdzie się wizerunek kobiety. Banknot ma trafić do obiegu w 2020 roku, ponieważ w tym roku wypadnie setna rocznica uzyskania przez kobiety w USA prawa do głosowania. Sekretarz Skarbu USA poinformował, że wybrana w konsultacjach kobieta wspólnie z Alexandrem Hamiltonem (obecnie na banknocie 10 dolarowym widnieje jego wizerunek) będzie dzieliła miejsce na dziesięciodolarówce. Początkowo były propozycje by kobieta pojawiła się na banknocie o nominale 20 dolarów jednak Departament Skarbu zrezygnował z tego pomysłu.
Departament Skarbu uruchomił specjalny serwis pod adresem: thenew10.treasury.gov, gdzie można głosować, która kobieta znajdzie się na banknotach oraz zgłaszać swoje uwagi odnośnie projektu nowego banknotu.